Kosovë-Qipro, Ujkani nis titullar

Në stadiumin “Fadil Vokrri’’ në Prishtinë më fillim nga ora 20:45 Kosova dhe Qipro do të luajnë në kuadër të Ligës së Kombeve ndeshjen e fundit në Ligën C 2.

Kjo ndeshje për dardanët do duhet të mos humbet pasi falë fitores në transfertë skuadra e Zhires lë prapa pikërisht qipriotët. Sipas mediave kosovare kjo ndeshje pritet të ndiqet nga shumë tifozë me numrin që vertitet te rreth 10 mijë tifozë.

Ndërkohë përpos ndryshiëve të noftuara më herët, përfaqësuesja kosovare do shohë nga minuta e parë portierin sajmir Ujkani. Muriç konstatohet i dëmtuar.

Formacioni i mundshëm:
Ujkani; Hadergjonaj, Fazliji, Rrahmani, Rrudhani, Dreseviç, Muslija, Celina, Zeneli, Rashani, Muriqi. /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!