Alkarez ngjitet në majë, Sviatek fiton OS Open te femrat

Karlos Alkaraz (SPA) dhe Casper Rud (NOR) ishin finalistët e US Open me 19 vjeçarin spanjoll i cili fitoi Grand Slam-in e parë persoal.

Ndaj norvegjezit Rud ai fitoi 3-1 duke merituar trofeun e ngjitur në vend të parë të renditjes botërore. Rud humbi finalen por u ngjit në vend të dytë të ranglistës.

Për Femra, kampione në US Open u shpall polakja Iga Sviatek e cila mundi në finalen e Nju Jorkut tunizianën Ons Jabuer 2-0. Për 21 vjeçaren ky ishte Grand Slami i tretë. Rrjedhimisht numri 1 në botë për femra.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!