US Open/ Finale: Rud-Alkaraz

Xhokoviç nuk mori pjesë ndërsa Nadal u eliminua shpejt. Finalaja e US Open e gjitha befasi.

Finalja e madhe e US Open zhvillohet të dielën me startorën 22:00 (ora e Shqipërisë)

Pas ndeshjeve gjysmëfinale dy finalistët e kësaj finale janë Karlos Alkaraz (SPA) numri 4 në ranglistën botërore dhe Casper Rud (NOR).

Tenisti norvegjez arriti të fitonte përballë rusit Karen Khaçanov pas katër seteve duke triumfuar me rezultat të përgjithshëm 3-1.

Ndërkohë Carlos Alcaraz ka pasur punë më të vështirë për ta eliminuar Frances Tiafoe me rezultat të përgjithshëm 3-2.

Finalja pritet të jetë gjithashtu mjaft e luftuar mes dy tenistëve të cilët për herë të parë diskutojnë një finale aq prestigjioze.Në tri përballje mes tyre Alkaraz ka dy fitore dhe një humbje.

Finale femra:

Sakaq, sot finalja e femrave Sviatek-Jabeur: Çfarëdo që të ndodhë, do të jetë historiike. Akti i fundit i turneut të femrave sot (22.00) në Arthur Ashe. Për herë të parë në histori ka një polake dhe një arabe në finale./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!