Liga e Kampionëve/ Sot starti në grupe

  • Rikthehet magjia e Champions grupe. Me tetë ndeshjet e ditës së sotme merr udhë kompeticioni më i madh futbollistik për klube në kontinetin e vjetër.

Ndeshjet e grupeve të Champions Leauge startojnë sot në 18:45. Spikat sfida e mbrëmjes PSG – Juventus, por jo më pak të rëndësishme edhe përballjet e tjera.

Në fushë kampionët në fuqi të Europës Real Madrid. ‘Los Blancos’ do jenë në transfertë ndaj skuadrës së Selltikut. Të tjera takime me koeficent të lartë në qilimin e blertë. Mançester Siti, Milan dhe Çelsi i Armando Brojës gjithashtu për të treguar vlerat që mbartin.

Të gjitha të mëdhatë me një synim: Finalen e 10 qershorit të ardhëshëm në Stamboll.

Ndeshjet dhe oraret:

Grupi E
Dibamo Zagreb – Çelsi 18:45
Salzburg – Milan 21:00

Grupi F
Selltik – Real Madrid 21:00
Lajpcig – Shahtjor Donjetsk 21:00

Grupi G
Borusia Dortmund – Kopenhagen 18:45
Sevilja – Mançester Siti 21:00

Grupi H
Benfika – Makabi Haifa 21:00
PSG – Juventus 21:00/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!