Erzeni afron Asanin

Xhelil Asani është lojtari më i ri i skuadrës së Erzenit. Mbrojtësi anësor rikthehet të luajë pas 6 vitesh në “Abissnet Superiore”

26-vjeçari nga Maqedonia e Veriut vjen në Shqipëri pas eksperiencave në Maltë, Bjellorusi, Maqedoni e Veriut, Rusi, Amerikë, Uzbekistan dhe Bosnje-Hercegovinë.

Asani ka qenë pjesë e Bylisit në 2015, ndërsa më pas ka veshur edhe fanellën e Metalurg, Shkëndijës, Pitsburg, Torpedo Zhodino, Kabarovsk e të tjerë.

Sezonin e fundit e mbylli në Serbi me Rudar Prijedor për t’u bashkuar me Erzenin në kampionatin shqiptar aty ku pritet të jetë një vlerë e shtuar për prapavijën e shijakasve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!