Vëmendje/ Luiza, Xhoshua dhe Drita

Sot:

Luiza Gega në finalen e 3000 metrave me pengesa të Kampionatit Europian që po mbahet në stadiumin ‘Olimpik të Mynihut’ në Gjermani. Sipas axhendës, kjo garë jetike për kampionën kuqezi starton në 22:13 minuta.

Superligën e Kosovës zhvillohen dy takime. Për javën e dytë të elitës kosovare me start orën 17:00, Drita- Dukagjini dhe në impinatin sportiv “Zahir Pajaziti”, ballafaqohen Llapi i Podujevës me Trepçën ’89.

Oleksandr Usik-Antoni Xhoshua në sfiden e dytë mes tyre në

Në sfidën e 10 muajve më parë në ‘Totenhem Hotspur Stadium’, Usik mundi para më shumë se 62 mijë tifozëve kampionin e Botës në peshat e rënda Antoni Xhoshua (117-112, 116-112, 115-113).

Sot me fillim orën 22:40, dueli i revanshit (pas aktivizimit të klauzolës së anglezit për revansh). Garohet për peshat e rënda në Arabinë Saudite. /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!