Tirana fiton në Shijak, Teuta ndalet nga …Besa

Pak para se edicioni i 84-ët i Abissnet Superiore të nisë zyrtarisht (20 gusht), shumë skuadra të elites shqiptare janë duke ratifikuar përgatitjet e verës.

Kështu, përpos afrimëve të ndyshme skuadrat po ecin paralelisht me miqësore.

Sot Tirana, Erzeni, Egnatia dhe Teuta kanë zhvilluar ndeshje testuese teksa në Shijak, Pogdadec dhe Durrës u luajten tri takime.

Kampionët e Shqipërisë me mjaft të larguar së fundi, mposhtën 0-2 Erzenin e sapongjitur në Abisnet Superiore. Xhixha me penallti dhe Hasani shënuan golat e fitores për bardheblutë.

Ndërkohë në Pogradec sfida mes Egnatias dhe Dinamos u mbyll në barazim pa gola ashtu si dhe testi mes Teutës dhe Besës së Kavajës i zhvilluar në Durrës.

Miqësore:

Erzeni- Tirana 0-2

Egnatia- Dinamo 0-0

Teuta- Besa 0-0/ Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!