Teste/ Dinamo dinjitoze, Skënderbeu thyen Bylis

Dinamo shperthen në fundin e testit të luajtur sot në Pogradec me vendasit e Kategorisë së Dytë duke triumfuar 1-4.

Skuadra e Nevil Dedes pasi barazoi 1-1 me Partizanin pak ditë më parë edhe në miqësorene dytë me Pogradecin, arrin të shfaqet e kolauduar.

Fiton edhe Skënderbeu i ri me Migen Memellin në timon. Sot në Korçë u ndeshën Skënderbeu dhe Bylis. Vendasit e rrëzuar edicionin e kaluar nga Superiorja ndërsa mallakastriotët u ngjitën në elitë.

Sakaq, Aries Suouza kaloi përpara Bylisin ndërsa në pjesën e dytë korçarët përmbysen me dy dola të shkodranit Pusi.

Në Cerrik, miqësorja mes fqinjëve Turbina-Besa u mbyll 3-1./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!