Alioski zyrtarizohet te Fenerbahçe

Elif Elmaz (2017-19) luajti me skuadrën turke. Ndikon te zgjedhja e mesfushorit të lindur në Prilep i cili vesh fanellën e Fenerbahçes.

Alioski pasi la Lidsin edicionine kaluar si futbollist i lirë iu bashkua Al Ahli në Arabinë Saudite. Sot 30 vjeçari anësor i maqedonisë së veriut u zyrtarizua te gjigandët turq të Fenerbahpes me të cilët do të luajë si gjysmë i huazuar nga arabët.

Kjo do të thotë se paga e Alioskit mbi bazën e një marrëveshjeje, do të paguhet nga të dy klubet. Shqiptari iu tha tifozëve të Al Ahli se do të kthehet sërish ndërsa ish futbollisti i Luganos veç turqëve, ka patur dhe oferta të tjera.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!