Spielberg/ Verstapen spektakolar, fiton ‘Sprint Race’

‘Sprint Race’ e Austrisë në Formula 1 i shkon pilotit të skudreisë së shtëpisë Red Bull Maks Verstapen.

Holandezi i nisur i pari në pisten e Spielberg ia doli të mbajë para që në fillim dy makinat e Ferrarit Sharls Leklerk dhe Karlos Sainz.

Tetë pikë për Maks, 7 për monegaskin dhe 6 pr spanjollin. Pas tyre erdhi britaniku Rasëll e me radhë Perez, Okon,Magnusen dhe Hamilton. Të gjithë këta në zonën e pikëve nga 8 deri në 1.

Nesër gara e zakonshme po në pistën austriake me Verstapen që niset i pari. /Sportiim.al/

Mbërritja e pilotëve:

Immagine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!