Kandreva pranon ofertën e Monzës

Antonio Kandreva është një objektiv shumë i fortë i Silvio Berluskonit preidentit të Monzas. Ky fakt ka bërë që mesfushori 35 vjeçar ti thotë ‘po’ kërkesës së Galianit për tu bashkuar me skuadrën e cila u ngjit këtë sezon në Seria A.

Sipas raportimeve të TuttoMonza, klubi i Brianzas ka arritur një marrëveshje me ish-anësorin e Interit dhe Lacios, për një periudhë dyvjeçare me mbi një milion (neto) në sezon,.

Megjithatë pritet dakortësia e fundit, ajo e Sampdorias ecila duket se kërkon të sanksionojë transferimin. Sipas asaj që shpjegon portali, Sampdoria ka ende fuqi për të vendosur dhe për momentin nuk ka lejuar shitjen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!