De Jong i Mançesterit, Saburtalo shënja përmirësimi

Uellsiani Garet Bejl pritet ti bashkohet (MLS), Los Angeles FC me një kontratë njëvjeçare më pas duke parë e duke bërë…

Frenki de Jong është një hap larg Mançester Junajtid. Klubi anglez dhe Barcelona, ​​sipas ‘Sport’, kanë gjetur marrëveshje për transferimin e lojtarit holandez në bazë të 80 milionë eurove. Pritet aprovimi i futbollistit.

Siç raporton Bletcher Sport, Hames Rodriguez do të kalojë nga skuadra e tij aktuale Al Rayyan, te Botafogo në Brazil. Për afro 5.6 milion dollarë.

Saburtalo, rivali i Partizanit mori sot fitoren e dytë radhazi. Ndaj Samagurali kaukazët nga Tbilisi shënuan në minutat e 88′ dhe 90′. Ndeshja ishte deri në fund 1-1 por më pas golat dhanë rezultatin final 3-1.

Klodian Duro sikundër shumë teknikë të tjerë shqiptarë po tenton të kapë një skuadër në Kategori të Parë. Sot ka takuar drejtuesit më të lartë të Lushnjës futboll.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!