Rudiger në prezantim: Te Reali për të fituar tituj

Sot në “Santiago Bernabeu” u prezantua si lojtari më i ri i 14 herë kampionëve të Europës mbrojtësi gjerman Antonio Rudiger.

E ndërsa kreu ekzaminimit mjekësore e më vonë zbritjen në Bernabeu, radha i erdhi firmës me presidentin Florentino Perez.

Mbrojtësi i ri i Real Madridit, Antonio Rudiger foli më tej në një konferencë për shtyp për aventurën e tij të re me fanellën e bardhë:

“Është një ditë shumë e veçantë për mua dhe familjen time. Gjëja e parë që dua të bëj është të falënderoj prindërit e mi për mbështetjen e tyre gjatë gjithë kohës sime. jeta, pa ata nuk do të kisha arritur aq larg.

Gjithashtu dua të falënderoj presidentin e Real Madridit që më dha mundësinë të luaj për këtë klub të madh. Anëtarëve ju premtoj se do të jap absolutisht gjithçka. Dua të fitoj te gjithe titujt. Hala Madrid dhe asgje me shume! Ketu me e rendesishme eshte fitimi,e ka treguar ne vite duke ngritur shume tituj. Çfarëdo qe ndodh jashte skuadra del gjithmone per te fituar.

Konkurence me Militao dhe Alaba? A është normale që një klub si Madridi të ketë shumë lojtarë të mirë, por unë kam vetëbesim të madh. Dua të sjell konkurrencë, gjithmonë të shëndetshëm, në mënyrë që të gjithë të vazhdojmë të përmirësohemi. Jam shumë entuziast, mezi pres .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!