‘Luzi 2008’ shkruan historinë, ngjitet në Kategori të Parë

Suksesi i madh për një qytezë. Meritë e jashtezakonshme e vëllzërve Lusha dhe presidentit te ekipit Albert Lusha.

‘Luzi 2008’ pas barazimit 0-0 me Veleçikun në Koplik, mbylli me pikë të barabarta me Orikun (53), por falë golavarazhit më të mirë, +4 gola, bëri që në fund të festonte Luzi. Ndeshjet mes tyre në barazpeshë.

Pas ndeshjeve të javës së fundit, kampionati i Kategorisë së Dytë dha këto verdikte: Luzi në grupin A dhe Flamurtari në grupin B ngjiten direkt në Kategorinë e Parë, si kryesues të grupeve A dhe B.

Ndërsa Internacionali dhe Klosi në grupin A dhe Këlcyra e Përmeti në grupin B janë rrëzuar automatikisht në Kategorinë e Tretë.

Arritje historike për Luzin 2008, që për herë të parë do të garojë në Kategorinë e Parë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!