Serxhio Ramos vjen goli i parë francez, Reali shpëton…

Sot në Europë:

Lajmi i ditës në Francë, Serxhio Ramos aktivizohet (për herë të dytë këtë sezon) me PSG dhe shënon njërin nga golat e skuadrës së Poçetinos (4-0) ndaj Remis. Lionel Mesi u fut në fushë në minutën e 63′-të.

La Liga Real Madrid eviton humbjen ë ‘Bernabeu’, pasi kundësrshtari Elce, po udhëhiqte deri në të 82-ën 0-2. Modriç me penallti dhe Militao në të 92-ën i dhanë një pikë formacionit të Ançelotit.

Granada- Osasuna 0-2, Vajekano-Bilbao 0-1, Sociedad- Getafe 0-0, Alaves- Barcelona 0-1.

Seria A, Kaljari- Fiorentina 1-1, Napoli- Salernitana 4-1, Specia- Sampdoria 1-0, Torino- Sasuolo 1-1, Empoli-Roma 2-4 dhe Milan- Juventus 0-0. Për t’u evidentuar goi i Bajramit te Empoli, ai i Rrahmanit te Napoli.

Bajerni ecën me goleada në Bundesligë. Sot fitoi 1-4 me Hethen në Berlin. Më herët Lajpcig- Volfsburg 2-0.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!