Inter ka Xhekon, Lacio-Atalanta…

Strakosha dhe Hysaj për Lacion dhe Gjimshiti për Atalantën, në fushë nga minuta e parë.

Nderin e Interit në një sfidë që eci ters për zikaltrit, e shëpton Edin Xheko në minutën e fundit për tri pikë vendimtare.

Ndaj Venecias në ‘San Siro’, skuadra e Simone Inzagit epa vetën poshtë një goli por më pas barela në të 40′ dhe Xheko në të 90′, rikthyen buzëqeshjen te kampi ‘Internacional’ milanez. Inter në krye me 53 pikë. Ndjek Milan me 48, pas 22 takimëve.

Ndërkohë Xhenova nuk shkon tej barazimit pa gola me Udinezen. Pak më vonë Lacio- Atalanta në ‘Olimpico’, nuk bëjnë dot një gol. Imobile në dukje një lojtar amator. 0-0.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!