Afrika me 4 takime, Grupi B dhe C në fushë

Konfederta Afrikane e Futbollit njoftoi se ‘CAN 2023’ do të luhet nga 23 qershor deri më 23 korrik 2023 në Bregun e Fildishtë.

Ndërkaq, sot turi i dytë i ndeshjeve në grupet e Kupës së Kombëve të Afrikes nisur dje do të ecë sot me 4 përballje.

Për Grupin B senegal Guine nis në 14:00 ndërsa po për këtë grup në 17:00 malavi- Zimbabve. Për Grupin C, Marok- Komoros (17:00) dhe Gabon- Gana në 20:00.

Programi për sot, Kupa e Afrikës:

Grupi B

Senegal-Guinea 14:00

Malavi- Zimbabve 17:00

Grupi C

Marok- Komoros 17:00

Gabon- Gana 20:00 /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!