Benzema, lojtari i vitit në Francë

“France Football” shpall sulmuesin e Realit të Madridit Karim Benzema si lojtarin më të mirë francez i vitit 2021.

Sulmuesi i 34 vjeçar teksa shkëlqeu dhe shënoi ndaj Barçës në gjysmëfinalen e Riadit, ka triumfuar në këtë anketim ndaj Kilian Mbape dhe N’Golo Kante.

Një sukses i cili padyshim vjen edhe nga rikthimi në kombëtare dhe rendimentin e tij në fitimin e finales së Ligës së Kombëve.

“Jam bërë ‘9’ që kam dashur gjithmonë të jem”, thotë Karim Benzema për ‘France Football’ Me 23 gola në 26 ndeshje dhe 9 asiste Benzema po tregon klasin më të mirë të një karriere të gjatë sportive.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!