Superkupa e Italisë dhe ajo e Spanjës, sot…

Barcelona- Real Madrid dhe Inter- Juventus ndeshjet e mëdha të ditës për Superkupat respektive.

Në ‘San Siro’ duke nisur nga ora 21:00 Superkupa e Italisë me duelin Inter- Juventus. Shtypi i ditës sportiv në vendin fqinj, i ka kushtuar faqet e para pikërisht duelit klasik të Italisë.

Ndërkaq edhe Spanja e impenjuar me turneun e Superkupë së saj. Ndryshimi ka të bëjë me formatin dhe pozicionin gjeografik teksa iberkët luajnë në Riad të Arabisë Saudite me 4 ekipe. Sot Barcelona- Real Madrid 20:00. Nesër po në 20:00 Atletiko Madrid- Bilbao./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!