Përplasje e frikshme, ylli i NFL-së, me urgjencë në spital

Në fillim të ndeshjes të së dielës mes San Francisco 49ers dhe Seattle Seahawks, 49ers vrapues, Trenton Cannon mbeti në fushë për një periudhë të gjatë kohore pas një përplasjeje të frikshme me disa lojtarë, duke përfshirë shokun e skuadrës Talanoa Hufanga.

Cannon qëndroi në fushë në gjëndje kritike për shumë kohë ndërsa stafi mjekësor i pranishëm, u kujdes për dëmtimin e tij.

Ai u vendos shpejt në një barelë që i stabilizoi kokën dhe qafën, ndërsa një ambulancë u fut në fushë. Cannon lëvizi krahun e majtë përpara se të vendosej në ambulancë dhe të dërgohej në një spital aty pranë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!