Pikante/ Dortmund-Bajern, Roma- Inter, Sociedad- Real

Do të jetë një e shtunë intensive në futbollin elitar europian. Në Premier League me derbin e Londërs Uest Hem- Çelsi (13:30). Bundesligë janë plot 6 përballje. Me supersfidën Borusia Dortmund- Bajern Mynih në ‘Iduna Park’ duke nisur në 18:30.

Duyele të forta parashikohen dhe në Seria A. Pëpos Milan- Salernitana (15:00) në program dy takime të nxehta si Roma- Inter (18:00) dhe Napoli- Atalanta në 20:45.

‘La Liga Santander‘, katër përballje. Hap Sevilja- Vijareal në 14:00 dhe më pas duelet: Barcelona- Betis (16:15), Atletiko Madrid- Majorka në 18 :30 për të kulmuar me supertakimin Real Sociedad- Real Madrid në 21:00.

Ligë 1 vjen me tri ndeshje. Lens- PSG në 21:00/Sportiim.al/

Grafikisht sot ndeshjet në kontinent:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!