Shqipëria pëson 7 nga Norvegjia, Kosova mundet nga Polonia

Shqipëri- Norvegji për femra, luajtur këtë mbrëmje të 25 nëntorit në ‘Air Albania Stadium’, prodhoi shifra të rëndë për ekipin kuqezi të drejtuar nga Armir Grima, 0-7.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-1 duke treguar se skuadra mund të përballojë edhe gjigandë të futbollit botëror, por më e vështira duhej pritur pasi në të dytën skuadra shqiptare pësoi dhe 6 gola të tjerë.

Në takimet e tjera të Grupit F, Kosova u mund nga Polonia 1-2 ndërsa Belgjika fundosi 19- 0 Armeninë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!