Maradona, një vit pa numrin 1

Sot mbushet një vit e ndajes nga jeta e gjeniut të madh të futbollit Diego Armando Maradona. Në Argjentinë në këtë përvjetor të parë, skuadrat do lënë shënjë me një vendosje në fushë si ‘numri 10’ ndërsa në Napoli pritet të zbulohen dy statuja kushtuar ‘El Pibe D’Oro.

Duke folur për gazetën spanjolle Marca në njëvjetorin e vdekjes së Maradonës, asusesi i denjë në futbollin modern Lionel Mesi tha:

“Duket sikur të ketë ndodhur dje. Kam një ndjesi të çuditshme. Duket e pabesueshme që ka kaluar një vit tashmë dhe, pa të këtu, Argjentina është sërish kampione (e Kupës së Amerikës) pas kaq shumë viteve. Do doja të ishte dhe ta shijonte”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!