Lacio injoron shqiptarët, Murinjo asnjë minutë Kumbullës

Empoli aktivizon tre shqiptarë, por nuk eviton dot humbjen me Interin.

Fiton Inter ndaj Empolit 0-2 me vendasit që aktivizuan tre shqiptarë në këtë përballje. Ismajli, Bajrami dhe Kristjan Asllani, 19 vjeçari nga Elbasani. Në stol porieri Sajmir Ujkani.

Asnjë minutë për shqiptarët e Lacios në fitoren 1-0 ndaj Fiorentinës. Hysaj, Strakosha dhe Muriqi ngrohën stolin. Sikundër dhe Marash Kumbulla te Roma. Asnjë shans nga Murinjo për mbrojtësin kuqezi në fitoren e Romës 1-2 ndaj Kaljarit në udhëtim.

Ndeshje sot Seria A:

Juventus- Sasuolo 1-2

Sampdoria- Atalanta 1-3

Udineze- Verona 1-1

Empoli- Inter 0-2

Kaljari- Roma 1-2

Lacio- Fiorentina 1-0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!