Pedri firmos për 5 vite, klauzola marramendëse e Barçës

Gavi një tjetër talent në ‘radhë’, Katalanasit nuk shterrojnë kurrë

Një yll i ri te Barcelona, Pedro Gonzales Lopez shkurt Pedri, lindur në 2002 në Tegueste, ka rinovuar kontratën e tij me klubin e “Blaugrana” deri në vitin 2026.

Barcelona ka njoftuar para pak minutash, që është arritur marrëveshja mes palëve dhe është bërë rinovimi i kontratës për 18 vjeçarin e veshur ndjeshëm me talent futbollistik.

Mesfushori ka nënshkruar kontratën për plot 5 vite, ndërsa ka dhe një klauzolë largimi për 1 miliard euro. Edhe pse ka luajtur 39 takime e shënuar 3 gola…

Një çmenduri kjo për klubin e Barcelonës kur mendon se për dy dekada një shifër e tiëë nuk ishte për një superyll si Lionel Mesi .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!