Dinamo-Tirana përballja në Kupë, Besëlidhja “mbyt” Burrelin

Me 4 takimet e ditës së sotme në Grupet A dhe B, mbyllet turi i parë i edicionit të 70-të i Kupës së Shqipërisë.

Përmbys Dinamo, kalon pa probleme Tomori, Bylis e ka stërvitore me Orikun ndërsa surpriza vjen nga dueli Burreli- Besëlidhja teksa lezhjanët fitojnë 2-4.

Dinamo-Erzeni 2-0 (0-1)

Bylis-Oriku 5-0 (2-1

Burreli-Beslidhja 2-4 (0-0)

Grupi B

Tomori-Lushnja 0-0 (3-0)

Në kllapa ndeshjet e vajtjes.

Përballjet në turin e dytë:

Grupi A

Dinamo-Tirana

Besëlidhja-Partizani

Korabi-Teuta

Bylis-Skënderbeu

Grupi B

Pogradeci-Vllaznia

Tomori-Laçi

Flamurtari-Kastrioti

Egnatia-Kukësi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!