Shqipëria U21 shkëlqen ndaj Sllovenisë, tri pikë për…

Euro 2023′: Shqipëria U21- Sllovenia U21 2-0 (Karrica 52′, Dobra 58′)

Shqipëria U21 i bën një “dhuratë” ekstra Grupit B të kualifikuesëve të ‘Euro 2023’ duke e përshtjelluar jo pak situatën në renditije.

Ndaj Sllovenisë U21, skuadra e Alban Bushit ia doli të triumfojë 2-0 me dy gola të shënuar në pjesën e dytë. Spektakolar Karrica në të 52-ën pas atij inkursioni në të majtë dhe goditjes vrastare poshtë traut për 1-0.

I dyti nuk vonon dhe vjen i realizuar nga Dobra për kopertinë. Aksioni sërish nga e mjata me topin që vjen në qëndër dhe shtatshkurtëri me numër 10 godet me kokë duke e depozituar në të djathtë të portierit slloven Turk.

Ka kohë dhe për ekselencën e portierit Tafas. Futbollisti më i mirë në fushë arrin të neutrajizojë një penallti në kohën shtesë. Shqipëria në kuotën e 9-të pikëve.

Formacioni startues i Shqipërisë U21:

Shqipëria: Tafas, Marku, Selmani, Pëllumbi, Mitaj, Dobra, Çelhaka, Asllani, Ndrecka, Muçi, Karrica, Trajner. A. Bushi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!