Tajson Furi shemb Uajlder

Tajson Furi nuk njeh rivalë në peshat e rënda. Britaniku kampion bote u shfaq sërish një përbnidësh në përballjen e luajtur mengjesin e sotëm në Las Vegas me amerikanin Donati Uajlder.

Një supersfidë e cila u mbajt e ndezur deri në raundin e 11-të kur Furi ia doli të triumfojë me KO duke goditur me të djathtën vrastare e shembur në tapet rivalin.

E gjithë ndeshja thuajse spektakolare. Tetntativa e Uajlder për t’u hakmarrë ndaj Furit, shkoi kot pasi boksieri amerikan me 42 fitore 2 humbje dhe një barazim u detyrua të pranonte disfatën e radhës me britanikun në kategorinë WBC.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!