Uzuni jashtë ChL, avancon Jang Bojs, Benfika e Malmoe

Benfika, Malmo dhe Jang Bojs janë skuadrat e radhës që i bashkohen grupit prej 26 ekipeve të Ligës së kampionëve që do të shortohen të enjten në fazën e Grupeve në Stamboll.

Sot në të kthimit të play off Benfika ruajti avantazhin (2-1) e të vjtjes ndaj vendasve të PSV Eindhoven duke mbyllur 0-0.

Fiton Ludogorets 2-1 ndaj Malmoe të Suedisë por nuk mjafton (0-2 e vajtjes).

Edhe Ferencvarosh i Uzunit mbetet jashtë Championsit. Sikundër në takimin e parë edhe sot në Budapest u shënua rezultati teknik 2-3.

Play off ChL të kthimit:

Ferencvarosh- Jang Bojs 2-3 (2-3)

PSV- Benfika 0-0 (1-2)

Ludogorets- Malmoe 2-1 (0-2)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!