Odegard rikthehet në Londër

Odegard u transferua te Real Madrid në verën e vitit 2014, kur ishte vetëm 15-vjeç dhe konsiderohej si një nga talentët më premtues. Sot klubi kërkon ta shesë.

Norvegjezi Martin Odegard rikthehet sërish te Arsenal në Premier League. Mesfushori 22 vjeçar me shumë mundësi do të largohet nga Real Madrid pas një vere ku spekullimet për nordikun por dhe të tjerë kampionë të galaktikëve ishin tejet prezente.

Ndërkaq, ‘The Gunners’ e bënë Odegardin një nga objektivat parësorë për këtë verë, megjithëse ata sikurse dhe Real Sociedad pak kohë më parë (huzuar) nuk prekën aspak nga cilësitë e tij të mira gjatë aventurës së parë.

Ai u kthye te Real Madrid me mendimin se do arrinte të futej në planet e Ançelotit por befas e pa sërish vetën si altrenativë e Modriç, Valverdes, Kros dhe Iskos.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!