Kukësi nis bashkëpunim me Al Duhail

Kreu i delegacionit të Al Duhail, Mohamed Bashir Al Sulaiti i ka dhuruar klubit të Kukësit një titull nderi për të shprehur vlerësim për klubin verilindor.

Në të njëjtën kohë, sipas një postimi të Kukësit në rrjete, nis një bashkëpunim i ri mes klubit të Kukësit dhe klubit të Al Duhail.

Pllakada iu dha drejtorit sportiv, Pero Pejiç i cili ndjek ekipin në Slloveni, aty ku po zhvillohet faza përgatitore e skuadrës.

Miqësoret:

Kukësi kundër Al Duhail realizon fitoren e parë miqësore në tokën austriake. Një sukses i rëndësishëm i ekipit verilindor ndaj ekipit nga Katari. Golat e fitores për Kukësin u shënuan nga Feijao dhe Edi Basa.

Tirana kaloi të shtunën Skënderbeun në shifrat 1-2. Golat e ekipit të Shehit u shënuan nga Gjumsi dhe Vesel Limaj. Për vendasit e Memellit goli i vetëm erdhi falë goditjes së Jorgo Meksit nga pika e bardhë e penalltisë.

Ndërkaq po të shtunën Kastrioti u mposht 2-o nga Erzeni i Shijakut që këtë edicion drejtohet nga Nevil Dede.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!