Brentford hap dyert, shitën të gjitha biletat

Sot Brentford- Arsenal (21:00) hap kampionatin e ri në Premier League me tifozët që kthehen në stadiumet angleze.

Dhe kush më mirë se Brentford i kthyer në Premier i cili njofton se ka shitur të gjitha biletat për ndeshjen me Arsenalin, në stadiumin me kapacitet prej 17.500 vendësh.

“Ky është fillimi i një bote të re ku nuk kemi qenë kurrë më parë”, tha trajneri i Brentfordit, Tomas Frank duke ju referuar kohës së gjatë të pandemisë e cila mbajti larg tifozët.

Nga ana tjetër shefi ekzekutiv i Premier Leagues, Riçard Masters, përpara kthimit të tifozëve në impiantet e elitës u shpreh. “Është një moment i rëndësishëm. Ndihet sikur është një kthim në një lloj normaliteti. Ne gjithmonë do të jemi të kujdesshëm dhe do ta vendosim sigurinë në radhë të parë”.

Ndërkaq qeveria e Boris Xhonson ende nuk ka kërkuar pasaportën e vaksinimit për grumbullimet e njerëzëve. Lehtësira që mund të privohen në muajt në vijim. Gjithnjë në vartësi të Koronavirusit famëkeq.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!