Amerika mund Meksikën dhe fiton God Cup

God Cup: USA- Meksikë 1-0 Robinson 117′

Një gol me kokë nga Robinson i jep Shteteve të Bashkuara të Amerikës trofeun e shtatë në historinë e tyre të Gold Cup.

Finalja e kompeticionit kombëtar të Concacaf – konfederata e Amerikës Qendrore dhe Veriore – përfundon në fakt në 117′-ën teksa Miles Robertson pas asistimit të Akostës realizon golin e vetëm të ndeshjes.

Për Shtetet e Bashkuara vjen suksesi i madh shtëpiak të cilët kalojnë në klasiken kundër Meksikës.

Pë tu evedintuar në pjesën e parë një shtyllë nga Paul Arriola, po për amerikanët të cilët e luajtën këtë finale në Las Vegas (Nevada).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!