Kasemiro heq ‘qafe’ Kolumbinë

Golit spektakolar të Diaz, brazilanët iu përgjigjën dy herë.

Vjen një fitore tjetër e Brazilit në Copa America. Ekipi i Tite tashmë i kualifikuar në çerekfinale të garës, zgjati serinë e fitoreve me një përmbysje spektakolare 2-1 ndaj Kolumbisë.

Golit startues të Luis Diaz, i cili kaloi përpara Kolumbinë pas vetëm 10′, iu përgjigjën Firmino dhe Casemiro. I pari barazoi në minutën e 78-të, ndërsa Kasemiro shënoi të dytin në minutën e 10 shtesë.

Në sfidën tjetër atë mes Perusë dhe Ekuadorit, shifrat janë rrokullisur ndërsa në fund kanë fiksuar barazimin 2-2.

Ndeshjet:

Peru- Ekuador 2-2

Brazil- Kolumbi 2-1

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!