Spanja dhe Portugalia, projekti për Kupën e Botës 2030

Një takim në nivel të lartë administrativ dhe më pas një ndeshje miqësore për të festuar një aleancë të madhe. Nesër në mbrëmje, në Wanda Metropolitano, Spanja dhe Portugalia do të përballen në një ndeshje miqësore luksi.

Një mundësi jo vetëm për të garuar në funksion të Kampionatit Europian (Euro 2020′) por dhe për të festuar njëqindvjetorin e ndeshjes së parë zyrtare midis dy ekipeve kombëtare.

Ndërkohë, takimi i sherben më së shumti për një nisme me permasa të mëdha futbollistike. Të dy vendet iberike e luzitane për të zyrtarizuar kandidaturën e përbashkët për të pritur Kupën Botës të vitit 2030, e cila do të paraqitet në FIFA nga qeveria më e lartë dhe zyrtarët e sporteve të të dy vendeve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!