Vjen zyrtarizimi, Fonseka largohet nga Roma

Trajneri portugez i Romës nuk mundi të ngjisë në nivele të larta klubin. Dan Friedkin e mban në punë edhe 4 javë. Klubi i ka prerë biletën e kthimit.

“Në emër të të gjithëve te Roma, dëshirojmë të falënderojmë Paulo Fonseca për punën e palodhur dhe udhëheqjen e treguar gjatë këtyre dy viteve,” tha Dan Friedkin, presidenti i klubit.

“Paulo e udhëhoqi ekipin përmes disa sfidave, duke përfshirë pandeminë Covid dhe me ndryshim të pronësisë, ai e bëri këtë punë me bujari, drejtësi dhe karakter të shkëlqyeshëm. Ne i urojmë të gjitha të mirat në përpjekjet e tij në të ardhmen dhe jemi të sigurt se ai do të përfaqësojë një vlerë të shtuar fantastike kudo që të shkojë “.

Tiago Pinto, Drejtori i Përgjithshëm i Zonës Sportive, shtoi: “Unë do të doja të falënderoja Paulon për punën që ai ka bërë në Klub në dy sezonet e fundit”, ndër të tjera klubi i Romës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!