Në Librazhd ndihen të vjedhur, Tërbuni merr një pikë

  • Dy gola të anulluar në dëm të Sopotit, nga gjyqtari shkodran, Albano Stolaj, kanë irrituar drejtuesit dhe tifozët në Librazhd.

U luajtën ndeshjet javës së 21-të të Kategorisë së Dytë, në Grupet A dhe B.

Grupin A përpos rezultateve me shumë gola ka patur edhe ndeshje me rivalitet të madh. Madje dhe me kontestime për gjykim të njëanshëm si ajo Sopoti-Tërbuni përfunduar 1-1. Sipas informacionëve nga klubi i Sopotit, skuadra e tyre vuajti ndëshkime dhe anulime golash nga trupa e arbitrave.

Shkumbini me një ndeshje më pak, ka fituar në Velipojë 0-3 duke marrë kryesimin e Grupit A.

Grupin B, Maliqi e Butrinti nuk kanë marë më shumë se një pikë, ndërsa Labëria ka fituar në transfertën e Tepelenës dhe afrohet me dy vendet e para.

Kategoria e Dytë/ Java e 21

Grupi A

Bulqiza – Internacional 9-2

Sopoti – Tërbuni 1-1

Luzi 2008 – Mirdita 8-0

Ada – Shkumbini 0-3

Shënkolli – Valbona 0-0

Grupi B

Tepelena-Labëria 0-2

Maliqi-Butrinti 1-1

Përmeti-Këlcyra 4-2

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!