Zhezus, gati shkarkimi nga Benfika

Pas suksesit me Flamengon në futbollin brazilian në vitin 2019, teksa fitoi “Copa Libertadores” dhe “Recopa”-n, portugezi Zhezus u kthye te Benfika.

Nuk është një moment shumë i lumtur, për ta thënë me zë të lartë se zhvillimet e fundit te Benfika janë të nxehta.

Vendi i 4-ët në kampionat me 15 pikë larg kreut dhe një ndeshje me Arsenalin në Europa League për tu luajtur të enjten në Londër ( 1-1- e vajtjes) kanë komplikuar ndjeshëm pozicionin e trajnerit të skuadrës së famshme të kryeqytetit portugez.

Dhe botimi i sotëm i Record në faqen e parë ka titullin: “Vieira kërkon shkarkimin e Horge Zhezuse”.

Presidenti i klubit të shqiponjave në Lisbonë, tejet i zhgënjyer me punën e bërë. Nga ana tjetër tekniku i njohur i cili flet për mos mbajtje fjale nga klubi lidhur me merkaton për të ndërtuar atë një ekip të nivelit të lartë.

Momente të komplikuara dhe të tensionuara, me kampionatin tani të zhdukur dhe një Ligë të Evropës që do të luhet në shtëpinë e kthimit të Arsenalit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!