UEFA hetim ndeshjes Zvezda- Milan…

Koret raciste ndaj Ibrahimoviç, temë kryesore. Në sitë edhe prania e personave në stadium.

UEFA hap një hetim lidhur me ndeshjen Cverna Zvezda -Milan në Europa League luajtur për të vajtjes pak ditë më parë në Beograd (2-2).

“Në përputhje me Nenin 31 (4) të Rregullores Disiplinore të UEFA-s, një Inspektor Etik dhe Disiplinor u emërua sot për të kryer një hetim disiplinor mbi ngjarjet që ndodhën gjatë ndeshjes së 32-të të UEFA Europa League midis Yllit të Kuq dhe AC Milan (2 -2), luajtur më 18 shkurt 2021 në Serbi ”, shpjegon Uefa në një deklaratë. “Informacioni mbi këtë temë do të vihet në dispozicion në kohën e duhur.”

Tema e pakonfirmuar e hetimit duhet të jenë ofendimet raciste drejtuar Zlatan Ibrahimoviç nga tifozët vendas për të cilët UEFA mund të shtrijë hetimet me arsyetimin se si ata ishin brenda impiantit.Klubi serb kërkoi falje pas ndeshjes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!