Hazard dëmtimi i radhës, 17 ndeshje si tifoz

Belgu dëmtohet sërish, së bashku me Joviç, dështim total i meraktos së 2019-ës.

Dështim total. Së paku deri tani kur Eden Hazard erdhi nga Çelsi në 2019-ën si pasuesi i Kristiano Ronaldos te Reali.

Me tri gola në dy sezone dhe 17 takime jashtë fushe vetëm këtë edicion, 30 vjeçari belg, i ngjan një roboti që konsumon euro në hiç.

Mësohet se numri 7 i Realit, ka pësuar një tjetër dëmtim dhe se është në dyshim për aktivizimin me skuadrën ndaj Hueskës të shtunën.

Ndërkaq, Zidan ka lënë prapa virusin dhe ka nisur trajnimin e grupit madrilen. Humbja e fundit në shtëpi me Levanten, e ka vështirësuar majën e tabelës së La Liga-s që kryesohet nga Atletiko me 10 pikë më shumë (50).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!