Zënka, Lukaku e Ibra pezullohen

Inter-Milan dhe zënka e paprecedentë e dyshes Ibrahimoviç-Lukaku detyroi organet e disiplinës në Itali të ndalen e të kalojnë në filtër gjithë dinamikëm e ‘Madoninës’ në Kupë. Në fund të pjesës së parë u regjistrua një episod shumë i turpshëm teksa të dy gjigandët respektivë u sollën me fjalë, si të ishin adoleshentë.

Në fund masa ndëshkuese, Lukaku dhe Ibra nga një ndeshje perzullim ku ajo e numrit 9 të Interit, ende në valle në gjysmëfinale, peshon ndjeshëm.

Kështu vendimet: Në lidhje me ndeshjet çerekfinale të sapo luajtura, Palomino nga Atalanta dhe Kesi i Milan si dhe Hakimi i Interit, por dhe Ibra e Lukaku, u pezulluan për një raund.

Ndërkaq, gjysmëfinalet e Kupës së Italisë:

E vajtjes:

2 shkurt Inter-Juve:

3 shkurt; Napoli- Atalanta

Kthimi:

9 shkurt:Juve- Inter

10 shkurt: Atalanta- Napoli

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!