Uzuni gjën golin dhe shmang humbjen

Myrto Uzuni sërish në gol për skuadrën e tij Ferencvarosh. Pasditen e sotme teksa skuadra luajti në fushëën e Pushkash Akademija, skuadra e beratasit po humbte deri në minutën e 82-të 1-0.

Në këtë moment, sulmuesi kueqezi, shpalos gjithë arsenalin që zotëron duke rrembyr sferën e barazuar shifrat në 1-1 pas një gjuajtje nga loja e ndaluar. Një kryevepër…

Në fakt Ferencvarosh kryeson bindshëm kampionatin hungarz por humbja e fundit me Diosgori 0-1 tri ditë më parë, u duk se shqetësoi klubin.

Pas 16 javëve, Ferencvarosh kryeson me 39 pikë. 10 më shumë se ndjekësi Fehervar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!