Balaj me të kuqe, Shturm thyhet nga Rapid Vienë

Tradicionalja Rapid- Shturm Grac (4-1) i shkon skuadrës vendase. Balaj del me karton të kuq pas vetëm 4 minutave në fushë.

Bekim Balaj del me karton të kuq në minutën e 70-të duke lënë në inferioritet numerik dhe disavantazh Shturm Gracin e tij.

E gjitha ngjet në kampionatin austiak në duelin e mbrëmjes mes Rapid Vjenë (24 pikë) dhe Shturm Grac (25 pikë).

Sulmuesi kuqezi, u fut në fushë në të 66-ën por pas 4 minutave provokoi me forcë kundështarin dhe gjyqtari i tregoi të kuqin. Më pas skuadra u shthur dhe mori humbjen e thellë 4-1.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!