E djallos Rrahmani, Gatuzo e ul në stol

Roma e nisi mbarë ndeshjen e sotme me Interin në ‘Olimpico’ të Romës kur pas 17 ‘ Pelgerini kaloi përpara verdhekuqtë. Më pas zikaltërit nisin të dominojnë në lojë e raste por golat e Interit vijnë në pjesën e dytë.

Fillimisht Shkrinjar pas një goditje ideale me kokë (56′) dhe më pas kryeverpra e Ashrah Hakimit në të 63′-ën me topin që prek traun dhe pingulen për të pushuar në rjetë.

megjithatë skuadra vendase ia doli të balancojë e të marrë një pikë në të kuir Xhanliuka Mançini 4 minuta nga fundi vulosi 2-2.

Te Udineze-Napoli ndonëse u pa debutimi i i parë që nga starti për Amir Rrahmanin, mbrojtësi bëri një gafë te goli i barazimit të bardhezinjëve vendas. Gatuzo e ndau në të 46′-ën.Me Hysajn në fushë Napoli për fat fitoi 1-2.

Rezultate,10 janar 2021 Seria A:

Roma- Inter 2-2

Parma- Lacio 0-2

Udineze- Napoli 1-2

Verona- Krotone 2-1

Fiorentina- Kaljari 1-0

Juventus- Sasuolo 3-1

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!