Inter goleadë, Roma e treta…

Inter mban ‘fjalën’ dhe merr vendin e parë në Seria A.Në ndeshjen e mesditës skuadra e Kontes falë tri golave të Lautaro Martinetz, një të Lukakut, autogolit të Morrones dhe golit të Hakimit, shpartallon Krotonen kalbreze 6-2.

Lacio ndalet te barazimi dhe Muriqi preferohet vetëm 9 minuta nga fundi i ndeshjes. Nuk ka vend as për Strakoshën që vuan efektin e ri Reina në portë.

Atalanta kthehet te fitoret e thella mund 5-1 Sasuolon. Nuk aktivizohet Kumbulla por Roma me vështirësi kalon Sampdorian e Ranierit 1-1 dhe pozicionohet e treta. Milan fitoi 0-2 në transfertë me Beneventonnis ndërsa Juve mundi në shtëpi një tjetër ekip bardhezi si Udineze 4-1. Ronaldo që shënon dy gola e parakalon Pelen.

Java e 15-të Seria A.

Inter- Krotone 6-2

Roma- Sampdoria 1-0

Atalanta- Sasuolo 5-1

Kaljari- Napoli 1-4

Fiorentina- Bolonja 0-0

Xhenova- Lacio 1-1

Parma- Torino 0-3

Specia- Verona 0-1

Benevento- Milan 0-2

Juventus- Udineze4-1

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!