Dosti, personalizon numrin 9 bardhezi

Edmond Dosti i njohur me nofkën ‘Moke’, do të vishet bardhezi. Së paku për disa minuta teksa ish -sulmuesit të njohur, klubi i Laçit me Laskën president do ti dorëzojë uniformën e personalizuar me simbolet vetjake.

Dosti i dalë nga shkolla e Partizanit,nisi karrieren si profesionist pikërisht në Laç gjatë vitit 1988 e deri në fund të 1989.

Me Astrit Maçin timonier dhe në majë të sulmit me një partner si Sabah Mici, Mokja nisi rrufeshëm shënimin e golave. Në total 36 (nje sezon e gjysëm).

Karriera e tij vijoji te Partizani ku u shpall kampion (1993) dhe gielador(21 gola e më pas në Ljubjanë me Olimpija teksa fitoi titullin…

Klubi i Laçit i jep atributet morale të njërit prej kolosëve të historisë 60 vjeçare bardhezi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!