Milan fitore në shtesë, ruan kreun e Seria A

Seria A luajti sot javën e 14-të të saj duke i dhënë fund takimëve zyrtare për vitin 2020.

Humbja e Juves dje me Fioren (0-3) ka bërë që ekipe si Inter, Milan pse jo dhe Napoli, Roma e Lacio, të shohin lart. Interi fitoi 1-2 me Veronën ndërsa Milan arriti të fitojë në shtesë 3-2 me Lacion.

Roma pas humbjes javën e kaluar, rikthehet te fitorja teksa mund 3-1 Kaljarin. Ndeshja Bolonja- Atalana u mbyll 2-2.

Ndërkaq zhgënjen Sampdoria e cila mundet në shtëpi 2-3 nga Sasuolo. Specia nuk merr pikë në fushën e sa pasi e mundi Xhenova 1-2.

Po kështu Napoli që dështon fitojë në ‘Diego Armando Maradona’ kur barazoi në të 92-ën ndaj Torinos 1-1. Sakaq ktheheht në kockë e fortë për të gjitha ekipet e Seria A debutuesja Benevento. Sot skuadra e Pipo Inzagit fitoi në Udine me vendasit 0-2.

Java e 14-të Seria A

Milan- Lacio 3-2

Roma-Kaljari 3-2

Verona- Inter 1-2

Sampdoria-Sasuolo 2-3

Bolonja- Atalanta 2-2

Specia- Xhenova 1-2

Napoli- Torino 1-1

Udineze- Benevento 0-2

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!