FIFA shpall finalistët e vitit

Ngushtohet rrethi dhe në garë për lojtarin e vitit, trajnerin dhe golin më të mirë, listimi shkon në tri mundësi. Ata të dy që dominuan në dy dekada sërish përballë por mes tyre edhe fituesi i munguar i Topit të Artë’, Robert Levandovski.

Kjo vlen për “Lojtarin më të mirë të vitit” i cili konsiderohet edhe si ‘titulli më i lartë i mbrëmjes së çmimëve.

Për “Trajnerin më të mirë të vitit”, Marselo Bielsa, Hansi Flik dhe Jurgen Klop.

Për “Portierin më të mirë të vitit”, janë përzgjedhur, Alison, Manuel Nojer dhe Jan Oblak.

Për çmimin “Pushkash, goli i vitit” janë tri finalistët, Xhorxhiande Arraskaeta,  Heung-Min Son dhe Luis Suarez.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!