IFFHS zbardh më të mirët 2020

Fitoi tripletën, dominon Bajreni i Mynihut. Hansi Flik, trajneri më i mirë.

Federata ndërkombëtare e historisë dhe statistikave të futbollit (IFFHS) nuk lë vend për paragjykime. Në prag të mbylljes së vitit kalendarik teksa dhjetori ofron të tjera ‘anketa’, ka zgjedhur formacionin ideal të vitit 2020.

Bajern Munih me strategun Hansi Flik në krye rrëmben shumicën e podiumit teksa Nojer, Dejvis, Alkantara (‘Bajern/ Liverpul),Kimish dhe Levandovski zënë vendet kryesore të formacionit që në pankinë edhe këtu ka gjermanin Hansi Flik.

Liverpul ka Van Dajk, Aleksandër Arnold, ndërsa Reali ka Serxhio Ramos, Barcelona Mesin ndërsa e Junevtus prezantohet me Ronaldon. Ka një vend eshe për belgun e Sitit, De Bryne.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!