Barcelona me president të ri në…24 janar

24 janar 2021 është dita e zgjedhejve të reja te Klubi i Futbollit Barcelona në Spanjë. Faqja zyrtare e klubit e ka njoftuar atë. Ajo sqaron se votat do të mblidhen nga 23 dhjetori deri më 11 janar në 10 zona të ndara.

Tifozët e skuadrës Blaugrana, e kanë pritur këtë ditë që nga 27 tetori i kaluar, saktësisht kur Josep Maria Bartomeu paraqiti dorëheqjen.

Bartomeu dhe administrata e tij, dështuan të mbajnë një klub të suksesshëm dhe të shëndetshëm financiarisht, ndaj dhe largimi u bë i pashmangshëm.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!